Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Bałkany Edition -Romki na Końcu Świata vol 3 22 Lipiec 2017

Górołazy i górołazi! Wodniacy i wodniaczki! Turyści i turystki! Surwiwalowcy i miłośnicy drobnego offroadu! Plażingowcy! Amatorzy win i serów wszelakich!

To do Was kierowane jest to ogłoszenie. „Romki na końcu Świata” w trzeciej odsłonie – BAŁKANY EDITION, przedstawiają wyprawę, podczas której kolejny raz spróbujemy złapać włochaty Koniec Świata za ogon. Tym razem na cel bierzemy sobie dzikie i nieodkryte Bałkany. Zobacz to z nami – Rumunia, Bułgaria, Grecja i Albania. Szczegóły poniżej.

Gdzie i po co?

Wyjazd z Krakowa 22 lipca rano (sobota). Plan przejazdu zgodnie z mapą. Zwiedzone kraje:

Trasa 

  • Rumunia
  • Bułgaria
  • Grecja
  • Albania
  • Macedonia
  • Czarnogóra
  • Chorwacja

Pierwszym naszym przystankiem będzie „Wesoły Cmentarz” w Sapancie (Rumunia). Po krótkim offroadzie (to tylko Grand Vitara) w planie mamy odwiedzić kopalnie w Turdzie. Następnym celem będzie Sighisoara, w której pod koniec lipca odbywa się festiwal średniowieczny. W związku z niewielką odległością od Zamku Draculi (tego prawdziwego oraz umownego), skierujemy swe drogi w Karpaty, gdzie przejedziemy się jedną z najpiękniejszych dróg świata czyli trasą transfogarską. Stąd już rzut beretem, aby udać się na najwyższy szczyt - Moldoveanu. Trekking na czubek Rumunii powinien zająć nam dwa dni. Jest to okres wakacyjny dlatego kierujemy się w stronę Morza Czarnego Bułgaria). Relaks na plaży, drinki z kolorowymi parasolkami pozwolą zapomnieć o zmarzniętym tyłku po górskiej przygodzie. Wybrzeżem Bułgarii kierujemy się do Grecji, gdzie ładujemy akumulatory nad Morzem Trackim na campingu u zaprzyjaźnionej Ukrainki. Mamy mapę miejsc niedostępnych dla turystów, dzikie plaże i planowaną wycieczkę wokół wyspy, na której znajduje się męski klasztor zakonny (gdzie jedynymi dozwolonymi istotami płci żeńskiej są kury). Następnie udajemy się do Albanii, zwiedzając po drodze Meteory. Krótki chillout nad przepięknym Jeziorem Ohradzkim na granicy z  Macedonią. Zaliczamy albańskie „must see”, czyli Park Narodowy Lure oraz delektujemy się widokiem z najwyższego szczytu Albani czyli Korab 2764 m n.p.m. Udajemy się na północ do miejscowości Szkodra nad Jezioro Szkoderskie. Zwiedzamy Ołowiany Meczet, Cerkiew Prawosławną, Zamek Rozafa. Tak więc dalej na północ do Czarnogóry, gdzie będziemy zachwycać się widokiem zatoki Kotorskiej, czyli jedynego fiordu na morzu śródziemnym. Powrót do Krakowa umili nam swym wybrzeżem jakże znana i lubiana Polakom Chorwacja. Planowany powrót 15 sierpnia 2017. 

Czym?

W obecnej chwili planowana wyprawa obejmuje dwa samochody, mające spotkać się na wybrzeżu Bułgarii. Naszą część przebywać będziemy Suzuki Grand Vitarą, 4x4. Mamy zamiar niekiedy zboczyć z wytyczonej ścieżki, aby zagłębić się trochę w dzicz. DO TEGO SAMOCHODU POSZUKUJEMY JEDNEGO PASAŻERA lub oczywiście PASAŻERKĘ (a najlepiej pasażero – kierowcę). W obecnej chwili jest nas trójka. Serdecznie zapraszamy również chętnych do dołączenia się swoimi środkami transportu (samochody, motocykle, rowery). W grupie zawsze raźniej i przyjemniej. 

Szacowane koszty:

Do przejechania około 5200km. Koszt paliwa to około 2000zł plus płatne autostrady. Koszt podróży dzielimy równo na 4 osoby. Noclegi głównie na dziko lub na campingach w namiocie. Wyżywienie w postaci własnych wyczynów kulinarnych oraz planowane stołowanie się w wyszynkach publicznych. Uczestnik musi posiadać własny lekki namiot oraz sprzęt górski (na co najmniej średnim poziomie), aby dotrzeć z nami na planowane szczyty. 

Wszelkie dodatkowe informacje z radością przedstawię zainteresowanym osobom:

joanna@4kontynenty.pl

501 520 319

Zadbaj o siebie i swoje marzenia – złap Koniec Świata podczas wydarzenia „Romki na końcu Świata” vol. 3 – BAŁKANY EDITION. 

Facebook
Tweet
Google

Fundacja 4 Kontynenty
Osiedle Widokowe 8/7 32-540 Trzebina (małopolskie)
KRS: 0000595255, NIP: 6282265680, REGON: 363676740

Wesprzyj nas:
Fundacja 4 Kontynenty
Konto: Bank PKO BP 8010 2023 8400 0098 0202 0056 01