Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Przez bezkresny Ocean Atlantyk 2019 11 Maj 2019

Wypłyń na ocean zostaw za rufą w dali brzeg, nawiguj sekstantem poczuj się jak Krzysztof Kolumb odkrywający świat  I na nas przyszedł czas. Wciągnij flagę 4 kontynenty na maszt, oddaj cumy przemierz bezkresny  ocean żeglując pośród błękitnych fal.

Do załogi poszukiwana nowa twarz, jeśli masz ochotę dołącz do Nas

Jacht Sun Odyssey 519 „Alboran Champagne” (2016 rok) będzie na nas czekał w marinie Cienfuegos na Kubie. 

Opis jachtu (klik)

Popłyniemy nim do Europy do Palma de Mallorca. Jacht ma 5 dwuosobowych kabin i maksymalnie może zabrać na pokład 12 osób. Planujemy załogi 5 – 8 osobowe.

  • Cała trasa zostanie podzielona na 3 etapy.

I etap. 11.05.2019 – 25.05.2019 (2 tygodnie) 

Marina Cienfuegos (Kuba) –  Bermudy ok. 1400 mil.

Ruszamy z Cienfuegos i kierujemy się na południowy wschód. Opływamy wyspę od strony wschodniej i kierujemy się na archipelag Turks and Caicos (ok. 600 mil). Stamtąd popłyniemy na Bermudy (ok. 800 mil). Po drodze zatrzymamy się w 2 – 3 miejscach na Kubie. Gdzie dokładnie? To zdecydujemy po konsultacji z lokalnym przedstawicielem armatora już na Kubie. Następny postój będzie w marinie Turtle Cove na wyspie Providenciales (Turks and Caicos), ale po drodze możemy stanąć na kotwicy przy Great Inagua Island. 

Koszt „kojowego” to 500 EUR przy 5 osobowej załodze. Jeśli w załodze będzie więcej osób to koszt na osobę będzie odpowiednio malał. Przewiduję, że składka do kasy jachtowej wyjdzie na poziomie 200 – 300 EUR. Kasa jachtowa pokrywa koszty zaprowiantowania jachtu, paliwo, opłaty w marinach. Na okres całego rejsu zostanie wypożyczony telefon satelitarny (koszt wypożyczenie jest wliczony w cenę „kojowego”) i jego eksploatacja będzie pokrywana z kasy jachtowej (prognozy pogody, informacje nawigacyjne, informacje niezbędne w sytuacjach awaryjnych. )

Skiper: Mariusz Główka (RYA Yachtmaster Ocean).

II etap. 25.05.2019 – 15.06.2019 (3 tygodnie) 

Bermudy – Sao Miguel (Azory) ok. 1950 mil.

Etap w którym pokonujemy Atlantyk. Po dopłynięciu do Azorów, w zależności od czasu w jakim przejdziemy Atlantyk, bardziej albo mniej pozwiedzamy archipelag. Z pewnością odwiedzimy Hortę. 

Podobnie jak w pierwszym etapie koszt „kojowego” to 500 EUR przy 5 osobowej załodze. Jeśli w załodze będzie więcej osób to koszt na osobę będzie odpowiednio malał. Przewiduję, że składka do kasy jachtowej wyjdzie na poziomie 200 – 300 EUR. Kasa jachtowa pokrywa koszty zaprowiantowania jachtu, paliwo, opłaty w marinach. Na okres całego rejsu zostanie wypożyczony telefon satelitarny (koszt wypożyczenie jest wliczony w cenę „kojowego”) i jego eksploatacja będzie pokrywana z kasy jachtowej (prognozy pogody, informacje nawigacyjne, informacje niezbędne w sytuacjach awaryjnych. )

Skiper: Mariusz Główka  (RYA Yachtmaster Ocean).

III etap. 15.06.2019 – 30.06.2019 (15 dni)

Sao Miguel (Azory) – Palma de Mallorca (Majorka) ok. 1450 mil.

Z Sao Miguel ruszamy w kierunku Gibraltaru. Po przejściu cieśniny kierujemy się na Baleary. Po drodze jest wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Wybór portów które będą odwiedzane podczas tego etapu będzie zależał od załogi i kapitana. 

Podobnie jak w poprzednich etapach koszt „kojowego” to 500 EUR przy 5 osobowej załodze. Jeśli w załodze będzie więcej osób to koszt na osobę będzie odpowiednio malał. Przewiduję, że składka do kasy jachtowej wyjdzie na poziomie 200 – 300 EUR. Kasa jachtowa pokrywa koszty zaprowiantowania jachtu, paliwo, opłaty w marinach. Na okres całego rejsu zostanie wypożyczony telefon satelitarny (koszt wypożyczenie jest wliczony w cenę „kojowego”) i jego eksploatacja będzie pokrywana z kasy jachtowej (prognozy pogody, informacje nawigacyjne, informacje niezbędne w sytuacjach awaryjnych. )

Skipper: Kazimierz Mączyński (j.s.m.)

Jeśli zostanie zrealizowana opcja ubezpieczenia kaucji, to wówczas dojdzie ok. 20 EUR kosztów z tym związanych. Koszty ubezpieczenia indywidualnego pokrywa uczestnik rejsu.

Na każdym z etapów może być realizowana nauka astronawigacji i praktyczne ćwiczenia których końcowym wynikiem będzie wyznaczanie pozycji bez posługiwania się GPSem. Gorąco zapraszam tych posiadaczy certyfikatu RYA Yachtmaster Offshore, którzy maja w planach uzyskanie najwyższego z brytyjskich certyfikatów: RYA Yachtmaster Ocean. Każdy z etapów stwarza warunki zrealizowania rejsu stażowego według wymogów RYA (600 mil non stop z czego co najmniej 200 mil w odległości nie mniejszej niż 50 mil od brzegu bez udziału elektroniki w nawigowaniu). Ale nawet jeśli nie będzie takiej potrzeby, to na każdym z etapów nawigujemy kilkaset mil posługując się sekstantem i mapami papierowymi.

To będzie niezapomniana przygoda, dołączysz ? 

Kontakt  Mariusz Główka wyslij e mail (klik)

Facebook
Tweet
Google

Fundacja 4 Kontynenty
Osiedle Widokowe 8/7 32-540 Trzebina (małopolskie)
KRS: 0000595255, NIP: 6282265680, REGON: 363676740

Wesprzyj nas:
Fundacja 4 Kontynenty
Konto: Bank PKO BP 8010 2023 8400 0098 0202 0056 01