Blog
Celem blogu jest propagowanie naszych działań, pomysłów, marzeń.

Blog

Blog – Zamierzamy w nim opisywać to co myślimy, robimy i planujemy – a także poruszać tematy związane z żeglarstwem, górami, podróżami. Chcesz się podzielić swoją przygodą, doświadczeniem to zapraszamy do współpracy. Prześlij nam swój artykuł i kilka fotografii, które opublikujemy na naszym blogu. Zachęcamy  do włączenia się w komentowanie pojawiających się wpisów, chcemy aby nasz blog żył.  

Zmiana załogi w Bergen – Porta Sailing Team

Bergen – norweskie miasto i gmina leżąca w regionie Hordaland, na styku Morza Północnego i Norweskiego. Bergen jest drugim co do wielkości miastem kraju. Nazywane jest bramą do fiordów i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej »

Trolltunga – Porta Sailing Team

Trolltunga – skała o charakterystycznym kształcie znajdująca się w Norwegii na pograniczu płaskowyżu Hardangervidda, około 1100 metrów nad poziomem morza i 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatne.

Czytaj więcej »
Dzieciaki na deku ale na początek odwiedzamy Norweskie fiordy. Rejs z dziećmi.

Dzieciaki na deku I Love Norway 2019 – Porta Sailing Team

Dzieciaki na deku / rejsie to poważna sprawa tak często myślą rodzice, zabierając swoje pociechy na rejs. Najmłodsi popłyną z rodzicami na daleką północ z Tromso w kierunku Nordkapp podczas wyprawy „I Love Norway 2019” oraz na etapie wyprawy „Nieznane lądy Bałtyku 2019” na trasie Świnoujście – Gdańsk. Zapraszamy do poradnika jak przygotować dzieci do rejsu pod tytułem „Alarm dzieciaki na pokładzie!” autorstwa mamy żeglarki Magdaleny Hejna

Czytaj więcej »

Wodospad Tveitafossen – Porta Sailing Team

Tveitafossen to pierwszy wodospad na początku doliny rzeki Kinso, który przepływa przez Husedalen i jest zasilany wodą ze roztopu i deszczu z płaskowyżu Hardangervidda. Jest to największy płaskowyż w Europie Północnej na wysokości 1200 -1400 metrów ze szczytami górskimi do 1900 metrów.

Czytaj więcej »
Prekestolen

Kurs na Prekestolen – Porta Sailing Team

Preikestolen lub Prekestolen, w lokalnej tradycji Hyvlatonnå (dosł. ambona) – klif w Norwegii o wysokości 604 m, położony nad Lysefjordem, Ryfylke. Płaska powierzchnia wierzchołka o wymiarach 25 na 25 metrów, jest jedną z największych atrakcji turystycznych tego kraju.

Czytaj więcej »

wyszukiwanie

Śledź nas

Polub nas na facebooku