Fundacja 4 Kontynenty
Blog
Celem blogu jest propagowanie naszych działań, pomysłów, marzeń.

Blog

Blog – Zamierzamy w nim opisywać to co myślimy, robimy i planujemy – a także poruszać tematy związane z żeglarstwem, górami, podróżami. Chcesz się podzielić swoją przygodą, doświadczeniem to zapraszamy do współpracy. Prześlij nam swój artykuł i kilka fotografii, które opublikujemy na naszym blogu. Zachęcamy  do włączenia się w komentowanie pojawiających się wpisów, chcemy aby nasz blog żył.  

Doba na morzu pod żaglami

Lipawa została założona przez plemiona Kurów zajmujące się rybołówstem w 1253 jako Lyva. W 1263 zakon kawalerów mieczowych, po połączeniu się z zakonem krzyżackim założył tutaj osadę Libau. Nazwa Liepāja weszła do powszechnego użycia po 1560. W 1625 książę Kurlandii i Semigalii Fryderyk Kettler nadał osadzie prawa miejskie, potwierdzone przez króla Polski Zygmunta III Wazę w 1626

Czytaj więcej »

W poszukiwaniu Trolli – Porta Sailing Team

Trolle mieszkały w trudno dostępnych dla człowieka miejscach: lasach, górach i jaskiniach, niektóre żyły też w morzu. Wyrządzały szkody ludziom i zwierzętom. Zajmowały się też wydobyciem i gromadzeniem srebra, złota oraz kosztowności.

Czytaj więcej »

Trolltunga – Porta Sailing Team

Trolltunga – skała o charakterystycznym kształcie znajdująca się w Norwegii na pograniczu płaskowyżu Hardangervidda, około 1100 metrów nad poziomem morza i 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatne.

Czytaj więcej »
Dzieciaki na deku ale na początek odwiedzamy Norweskie fiordy. Rejs z dziećmi.

Dzieciaki na deku I Love Norway 2019 – Porta Sailing Team

Dzieciaki na deku / rejsie to poważna sprawa tak często myślą rodzice, zabierając swoje pociechy na rejs. Najmłodsi popłyną z rodzicami na daleką północ z Tromso w kierunku Nordkapp podczas wyprawy „I Love Norway 2019” oraz na etapie wyprawy „Nieznane lądy Bałtyku 2019” na trasie Świnoujście – Gdańsk. Zapraszamy do poradnika jak przygotować dzieci do rejsu pod tytułem „Alarm dzieciaki na pokładzie!” autorstwa mamy żeglarki Magdaleny Hejna

Czytaj więcej »

Wodospad Tveitafossen – Porta Sailing Team

Tveitafossen to pierwszy wodospad na początku doliny rzeki Kinso, który przepływa przez Husedalen i jest zasilany wodą ze roztopu i deszczu z płaskowyżu Hardangervidda. Jest to największy płaskowyż w Europie Północnej na wysokości 1200 -1400 metrów ze szczytami górskimi do 1900 metrów.

Czytaj więcej »

wyszukiwanie

Szukaj

Śledź nas

Polub nas na facebooku